grofen

http://www.grofen.com

GROFEN İLERİ YAPI TEKNOLOJİLERİ İZOLASYON MADEN SAN. VE TİC. A.Ş.

2001 yılında ağırlıklı olarak üstyapı proje müteahhitliği alanında faaliyet yürütmek üzere kurulan ÖZGÜNSAN YAPI PRJ. MİM.TURZ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Üniversite Fakülte Binaları, Çevre Düzenleme ve Peyzaj Projeleri, Altyapı sistemleri kurulması, 2004 ve 2008 yılları arasında 1.600 ü aşkın Toplu Konut Projesi ile bu konutlara ait Sosyal Donatılar (32 Derslikli Okul,Sağlık Ocağı,Ticaret Merkezi,Kafeterya, Kütüphane vb.) ve Altyapı Çevre Düzenleme (içme suları ve terfi hatları) işlerini taahhüt etmiş olduğu kurumlara 1.sınıf imalat kalitesiyle teslim etmiş ve bu projelerinden dolayı başarı plaketleriyle onurlandırılmıştır. Tamamlamış olduğu konutlarının tamamını hak sahiplerine teslim ederek kullanıma açmıştır.

2008 yılında Yatırımcı firması olan ÇİFTGÜN İNŞAAT SAN.VE TİC.A.Ş. nin Kırıkkale İlinde kurmuş olduğu Yapı Kimyasalları ve EPS (expanded polistren) ısı yalıtım levhaları üretim fabrikasının marka sahibi olarak pazarlama, satış ve dağıtım alanında faaliyet yürütmek üzere kurulmuştur.

2008 yılı Aralık ayından itibaren fabrikamızda

  1. GROPOR markalı Eps (Expanded Polistren-Genleştirilmiş Polistren) Isı Yalıtım Levhaları üretimi
  2. GROPOR MANTO markalı panel board üretimi
  3. GROKİM markalı her türlü yapı kimyasalları, harçlı yapıştırıcılar, fayans,seramik.granit,mermer yapıştırıcıları , bunlara ait özel derz dolgu harçları, su tutucu ve itici harçlar ,çift kompenantlı (iki bileşenli) harçlar, beton katkı harçlarının üretimi başlamıştır.

Son yıllarda dünyamızın ortak sorunlarından olan küresel ısınmanın getirdiği aşırı sıcak ve soğuk iklim dengesi, yalıtımsız yapılardaki yoğun enerji tüketiminin neden olduğu aşırı Karbondioksit salınımı binalardaki enerjinin doğru ve verimli kullanılmasını gerektirmektedir. Firmamız tarafından geliştirilen yalıtım teknolojileri ürünlerinin her biri bu enerji kaybını minimize etmeye yönelik olarak AR-GE laboratuarlarımızda geliştirilerek üretilmektedir.

Firmamız yıllık 1.800 ton EPS ve 25.919 ton yapı kimyasalları üretimi kapasitesiyle çalışmaktadır.